Poszerzaj swoją wiedzę na temat naturalnych źródeł energii,
które ratują naszą planetę
Kilkakrotnie zdarzała się w naszej firmie sytuacja, w której to Klienci, którzy chcieli założyć fotowoltaikę, odmawiają, ze względu na to, że usłyszeli nieprzychylną opinie o działaniu urządzeń zimą. Uważają, że ujemne temperatury nie będą jej sprzyjać a wręcz pogarszać sytuację.
Bardzo łatwo można ulec negatywnym opinią, które w 99% przypadkach okazują się nieprawdziwe. Tak samo jest również w przypadku działania fotowoltaiki zimą.
Jeżeli panele są zaśnieżone, należy jak najsprawniej pozbyć się go z instalacji. Śnieg jest źródłem obniżenia efektywności paneli, jednak nie sprawia, że całkowicie przestają działać. Wydajność systemu obniża się znacząco, jednak nie na tyle, by nie generować energii słonecznej.
Warto również wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli wytworzycie więcej energii słonecznej latem niż wasz dom, potrzebuje, możecie ją zmagazynować i wykorzystać ponownie zimą!
Instalacje fotowoltaiczne produkują latem więcej energii, niż jest potrzebne waszym nieruchomością. Dlatego tak ważną kwestią jest przechowanie energii i wykorzystanie jej wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebna!
Panele, montowane są na dachu najczęściej pod kątem 45 stopni. Jeżeli więc mamy do czynienia z odśnieżaniem, nie będzie to proste zadanie. Należy wyróżnić się bardzo dużą ostrożnością, aby nie uszkodzić nie tylko paneli, ale również i sobie krzywdy nie zrobić.
Odśnieżać panele należy delikatnie, przy pomocy specjalnej szczotki, tak by nie zarysować powierzchni modułu. Warto również wziąć pod uwagę, że na rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się czyszczeniem fotowoltaiki. Oprócz zimy należy to również robić wczesną wiosną i późną jesienią. Wzmocnienie efektywności paneli, będzie możliwe, tylko dzięki czystym modułom.
Chcesz być na bieżąco?