Nowinki ze świata
fotowoltaiki

Poszerzaj swoją wiedzę na temat naturalnych źródeł energii,
które ratują naszą planetę

Ile waży panel fotowoltaiczny?

Możliwości obciążenia dachu stanowią kluczową rolę w doborze instalacji fotowoltaicznych. Nie bez powodu w wielu przypadkach konstrukcje umieszcza się na gruncie. Waga jednego panelu może wahać się od 18-20 kg. Przyjmijmy, że na dachu zostanie zamontowanych 16 modułów. 

Ciężar taki paneli może wynieść ponad 300 kg! Warto przed założeniem fotowoltaiki zapytać o opinie profesjonalistów, którzy zajmują się instalacjami fotowoltaicznymi od lat. 

Instalacja fotowoltaiczna kiedy się opłaca?Ile waży panel fotowoltaiczny

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest usytuowanie paneli w stronę słońca. Nie w każdym miejscu możliwa jest instalacja, w taki sposób by chłonęła największą ilość promieni słonecznych. 

Kolejną kwestią jest ilość osób mieszkająca w domu i rachunki za prąd. Jeżeli w mieszkaniu znajdują się 2 osoby, fachowiec powinien odradzić instalacje. Inaczej postępuje się również z firmami i działalnościami gospodarczymi. 

Stworzenie odpowiednich obliczeń odgrywa kluczową rolę w całym procesie instalacji. 

Ile kosztują panele słoneczne?

Koszt instalacji fotowoltaicznych uzależniony jest przede wszystkim od mocy danej instalacji. Ilość paneli słonecznych oraz ich rodzaj to również ważne kwestią mówiące o ich koszcie. 

Jeżeli chcesz stać się właścicielem instalacji fotowoltaicznej, wybierz oferty tylko sprawdzonych producentów na rynku. 

Pamiętaj, że ekologiczne urządzenia wykorzystujące energie odnawialną to priorytet w dzisiejszych czasach. Wybierz urządzenia, które przyniosą Ci wiele korzyści.

Chcesz być na bieżąco?

Subskrybuj!