Nowinki ze świata
fotowoltaiki

Poszerzaj swoją wiedzę na temat naturalnych źródeł energii,
które ratują naszą planetę

Instalacja na gruncie

Jednym z najczęściej występujących problemów dla użytkowników instalacji jest brak odpowiedniej ilości miejsca na dachu na instalacje paneli. W takich przypadkach użytkownicy, którzy pragną posiadać fotowoltaikę, mogą pokusić się o  jej instalacje na gruncie. To bardzo komfortowy sposób, dzięki któremu użytkownicy mają ułatwiony dostęp do fotowoltaiki na przykład w celu jej czyszczenia.

Pomimo nieco większych kosztów inwestycyjnych ze względu na metalową konstrukcję, generują większą ilość energii i nie napierają swoją wagą na dach. 

Zalety konstrukcji na gruncieInstalacje na gruncie

  • Prosty montaż

Instalacja paneli na gruncie w porównaniu do tej na dachu jest o wiele prostsza. Brak konieczność działania na wysokości to jedna z najważniejszych cech tego rozwiązania.

  • Brak zacienienia

Wybierając optymalne miejsce na umieszczenie konstrukcji, fachowcy wybierają położenie, które jest najbardziej nasłonecznione. Instalacje na dachu nie mają dużego pola do popisu ze względu na zbyt małą ilość miejsca.

  • Swoboda w ustawieniu paneli

Montaż instalacji na gruncie nie ma żadnych ograniczeń. Fachowcy zrobią wszystko, aby ustawić optymalnie każde ogniwo, aby generowało jeszcze większą ilość energii.

  • Pełny dostęp do paneli

Dzięki ustawieniu fotowoltaiki na gruncie, macie ułatwiony do nich dostęp. Pomimo że  deszcz zmywa zanieczyszczenia z ogniw, warto samodzielnie lub z pomocą specjalistycznej firmy, zabrać się za jej czyszczenie.

Jeżeli szukasz powodów, dla których fotowoltaika powinna znaleźć się w na Twojej nieruchomości, śledź nasze codzienne artykuły.

 

 

 

Popularne tagi:

Chcesz być na bieżąco?

Subskrybuj!