Nowinki ze świata
fotowoltaiki

Poszerzaj swoją wiedzę na temat naturalnych źródeł energii,
które ratują naszą planetę

Odnawialne źródła energii Kielce

Jakie są odnawialne źródła energii, które można wykorzystać w Kielcach i okolicach?

Odnawialne źródła energii są to procesy występujące w środowisku - stale powtarzające się i nigdy nie kończące. Nie dzieją się one bez przerwy, jednak nie nigdy ich nie zabraknie. Odnawialne źródła energii Kielce można wykorzystać na wiele różnych sposobów, jednak nie ma możliwości korzystania ze wszystkich dobrodziejstw natury ze względu na lokalizację miasta.

Energia wodna - odnawialne źródło energii nr 1

Pierwszym wykorzystanym odnawialnym źródłem energii była woda. Już w bardzo odległych, dawnych czasach wykorzystywano moc spadającej wody - na przykład za pomocą młynów.

Energia pozyskiwana z wody jest najbardziej wydajnym ze wszystkich OZE Kielce. Coraz nowsze technologie pozwalają jeszcze bardziej zmaksymalizować efekty pracy tej niesamowitej energii płynącej prosto z wody. odnawialne źródła energii kielce

Kto wykorzystuje takie odnawialne źródło energii?

  • elektrownie wodne,
  • elektrownie pompowe,
  • elektrownie wykorzystujące fale morskie,
  • elektrownie wykorzystujące przypływy i odpływy,
  • i wiele innych rodzajów.

Energia wiatru - odnawialne źródło energii nr 2

Energia, którą można pozyskać z wiatru jest bardzo dostępna. Co prawda nie zawsze wieje wiatr, ale z liczb wynika, że sprawność wykorzystania takich elektrowni wiatrowych wynosi 30%, co daje taki sam rezultat jak elektrownie węglowe.

Odnawialne źródła energii w Kielcach, które wykorzystują wiatr, a zlokalizowane są w odpowiednim miejscu mogą na prawdę przynieść pożądane efekty.

Energia słońca - odnawialne źródło energii nr 3

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna ze względu na oszczędności jakie można dzięki niej zyskać, a także dofinansowania i logikę całości tej inwestycji. No i wielki ukłon w stronę ochrony środowiska.

Odnawialne źródło energii w postaci słońca to niekończące się źródło, które zimą jest nieco mniej wydajne. Ale zdecydowanie mniej nocą, więc nie jest tak źle. Do wykorzystania słońca jako odnawialnego źródła energii w Kielcach należy zamontować instalację fotowoltaiczną, która przetwarza promienie słoneczne na prąd, który mamy w gniazdkach w domu.

 

Chcesz być na bieżąco?

Subskrybuj!