Nowinki ze świata
fotowoltaiki

Poszerzaj swoją wiedzę na temat naturalnych źródeł energii,
które ratują naszą planetę

Panele monokrystaliczne a polikrystaliczne

Obecnie na rynku można spotkać wiele rodzajów paneli słonecznych. Jednie z nich są tańsze drugie droższe. Istnieje wiele różnic związanych z ich budową. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy panelami monokrystalicznymi z polikrystalicznymi, sprawdź poniżej.

Panel monokrystaliczny

Jednym z najbardziej znanych rodzajów instalacji fotowoltaicznej są panele monokrystaliczne. Ze względu na to, że wyróżniają się większą odpornością na warunki zewnętrzne, a także mocą są najczęściej wybieranymi rodzajami instalacji. Należy jednak zwrócić uwagę, że ten model paneli jest droższy. 

Panele polikrystalicznePanele monokrystaliczne a polikrystaliczne

Drugi rodzaj paneli należy do tych z niższej półki cenowej. Jeżeli jednak chodzi o porównanie z modelami monokrystalicznymi, wyróżniają się mniejszą mocą, dlatego w przypadku małej powierzchni dachu lepiej sprawdzą się panele monokrystaliczne.

Panele polikrystaliczne cena panel

Jeżeli mowa o cenie paneli to tak jak wyżej wspomniano panele monokrystaliczne, są droższe jednak wyróżniają się lepszymi właściwościami ze względu na budowę z monokryształów. Panele polikrystaliczne jednak są bardziej atrakcyjne cenowo, dlatego większość osób wybiera po prostu znaczniejszą ilość na dachu. 

Warto zaznaczyć, że efektywność paneli słonecznych zależna jest również od stopnia nasłonecznienia dachu. Ufając specjalistom masz pewność, że instalacje zostaną zamontowane w prawidłowy sposób.

Chcesz być na bieżąco?

Subskrybuj!