Nowinki ze świata
fotowoltaiki

Poszerzaj swoją wiedzę na temat naturalnych źródeł energii,
które ratują naszą planetę

Pompy ciepła Kielce

Pompy ciepła stają się z każdym dniem bardziej popularne, ponieważ mocno promujemy ekologiczne rozwiązania oraz wszystko, co może pozwolić nam zaoszczędzić. Wokół pompy ciepła Kielce powstało zatem wiele mitów, które postaramy się obalić.

Może zaczniemy od tego czym w ogóle jest taka pompa ciepła. Pompa ciepła to system, który wykorzystuje odnawialne źródła energii (grunt, powietrze, woda) aby ocieplić budynek, mieszkanie czy nieruchomość. To specjalne urządzenie potrafi przemienić energię uzyskaną z OZE na temperaturę w domu.

Mity na temat pompy ciepła

  • Montaż i zakup pompy ciepła jest bardzo drogi

Prawda jest taka, że pompy ciepła Kielce są droższe w instalacji niż zwykłe kotły nawet o 60%, jednak w ostatecznym rozrachunku po kilku latach eksploatacji inwestycja ta zwraca się z wielkim zyskiem. Na efekty oczywiście trzeba poczekać, jednak na pewno nikt, kto ma odpowiednio dobraną i dobrze zamontowaną pompę ciepła w Kielcach nie będzie na tym stratny.pompy ciepła kielce

  • Pompy ciepła są mało wydajne

Istnieją różne rodzaje pomp ciepła zasilane przez różne źródła. Najlepsze z nich są bardzo wydajne nawet w temperaturach minus 20 stopni C. Są jednak także takie, które już przy minus 5 muszą zostać wsparte przez dodatkowe systemy grzewcze.

  • Pompa ciepła jest tylko do ogrzewania

Mit jak nic. Dzięki pompie ciepła będziesz mieć cieplutko w domu zimą, a latem możesz się schłodzić dzięki specjalnej funkcji chłodzenia!

  • Instalacja pompy ciepła zajmuje bardzo dużo przestrzeni

Pompa ciepła zajmuje mniej więcej tyle samo miejsca co zwykły kocioł. Więc nie ma tutaj znacznej różnicy.

Pompy Ciepła Kielce to świetny biznes, dzięki któremu można bardzo dużo zyskać. Nie jest to system idealny, jednak na pewno bardzo opłacalny finansowo jak i ekologicznie.

Chcesz być na bieżąco?

Subskrybuj!